بال اسکرو

بال اسکرو

یک بال اسکرو از دو جزء دارد:

یک محور پیچ که به عنوان مجموعه پیچ عمل می کند و یک مهره ساچمه ای حاوی بلبرینگ ها که به عنوان مهره عمل می کند.

در ساچمه‌اسکروهای سنتی، محور پیچ رزوه‌دار است، در حالی که مارپیچ کمتر از یک محور صاف با یک مهره ساچمه‌ای با دقت پیکربندی شده برای تعیین ویژگی‌های حرکت چرخشی و خطی استفاده می‌کند.

بال اسکرو یکی از چندین نوع محرک خطی مکانیکی است که برای تبدیل چرخش به حرکت خطی با کمترین اصطکاک ممکن طراحی شده است.

تاریخچه بال اسکرو:

بال اسکرو به عنوان یک نوآوری طبیعی نسبت به پیچ های سربی معمولی با شفت و مهره رزوه دار وجود دارد.

در اواخر قرن نوزدهم، شخصی متوجه شد که می‌تواند بلبرینگ‌ها را در مهره ادغام کند تا اصطکاک را کاهش دهد. کارایی را بهبود بخشد و واکنش‌های متقابل را از بین ببرد.

علیرغم این اختراع نسبتاً اولیه، ناهماهنگی ساخت بلبرینگ در آن زمان باعث شد که بال اسکرو کمی بیش از یک کنجکاوی باشد.

تنها با پیشرفت در ساخت بلبرینگ در اواسط قرن بیستم تولید مهره های ساچمه ای و بال اسکروها از نظر تجاری قابل دوام و قابل اعتماد شد.

طرح های بال اسکرو بدون رزوه تقریباً در همان زمان توسعه یافتند. اما در طول تاریخچه خود استفاده محدودی را در خارج از برنامه های خاص مشاهده کردند.

انواع بلبرینگ

این نوع از یاتاقان ها دارای راهروهایی از هر دو حلقه داخلی و خارجی هستند که نسبت به یکدیگر در جهت محور یاتاقان جابجا می شوند. این به این معنی است که این نوع یاتاقان ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند بارهای ترکیبی
(همزمان بارهای محوری و شعاعی) را در خود جای دهند.

کاربردهای بال اسکرو

کاری که یک بال اسکرو انجام می دهد بسیار ساده است: گشتاور شعاعی یا حرکت دورانی را به حرکت خطی یا رانش تبدیل می کند. انتهای آن میچرخ و شفت مطابق با رزوه و یا مهره توپ در یک خط مستقیم حرکت می کند.

یک بال اسکرو به سادگی به عنوان یک پیچ سربی با بلبرینگ در مهره برای افزایش کارایی و کاهش اصطکاک توصیف می شود. که یک پروفایل کاربردی منحصر به فرد ایجاد می کند که در آن هزینه تولید آن بیشتر از یک سربی اسکرو قابل مقایسه است. اما با توجه کمتر عمر طولانی تری دارد.

طراحی یک بال اسکرو

بسیاری از صنایع در طول سال‌ها از زمانی که از نظر تجاری قابل دوام بودند از بال‌اسکروها استفاده کرده‌اند.

تعداد زیادی از صنایع تولیدی و مکانیکی نیاز به تبدیل حرکت شعاعی به حرکت خطی در نقطه‌ای دارند.

که به یک بال‌اسکرو یا یکی از جایگزین‌های ارزان‌تر نیاز دارد. کاربردها از جک پیچ ساده تا مجموعه های پیچ و مهره با دقت بالا در هوانوردی عصر برش متغیر است.

از آنجایی که بال اسکروها در بیشتر موارد بسیار دقیق و کارآمد هستند، مهم است که آنها را با استانداردهای دقیق طراحی و مهندسی کنید. عدم توجه به جنبه‌های کلیدی طراحی و کاربرد، سرمایه‌گذاری نسبتاً گرانی را که در استفاده از پیچ‌های توپ روی اجزای جایگزین انجام می‌دهید هدر می‌دهد.

دو روش قابل توجه برای تولید شفت های بال اسکرو برای بال اسکروهای رزوه ای وجود دارد که رول بال و بال اسکرو تولید می کنند.

پیچ‌های میله‌ای نورد شده با فشار دادن میله‌های برش نخورده از میان قالب چرخان ماشین ابزار در یک عملیات رزوه می‌شوند. قسمت خالی را تغییر شکل می‌دهند تا رزوه‌هایی بدون برداشتن مواد ایجاد شود.

مشخصه بال اسکرو

تخت از فرآیند آهسته تری استفاده می کنند که طی آن رزوه ها از طریق فرآیند سایشی چند رشته در یک زمان بریده میشوند. ماهیت فرآیند به این معنی است که قسمت های خالی باید از قبل به طول بریده شوند.

سیستم‌های رول رزوه‌اسکرو معمولاً هزینه کمتری نسبت به پیچ‌های زمینی قابل مقایسه دارند. در حالی که بسیاری از استانداردهای مشابه را برآورده می‌کنند و بنابراین معمولاً انتخاب بهتری هستند.

بال اسکرو های رول شده در نهایت قوی‌تر هستند. اما می‌توانند با سطوح ناهموارتر و دقت بسیار پایین‌تری نسبت به پیچ‌های زمینی قابل مقایسه پایان داشته باشند. قبل از متعهد شدن به استفاده از پیچ های رول شده به عنوان یک اقدام صرفه جویی در هزینه مطمئن شوید که نیازهای خود را با سازنده و مهندسان خود در میان بگذارید.

نگرانی های بارگذاری و پیش بارگذاری نیز عاملی در بسیاری از طرح های بال اسکرو خواهد بود. برخی از برنامه ها برای عملکرد مناسب به مقدار زیادی پیش بارگذاری نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به پیش بارگذاری کمی نیاز داشته باشند.

بیشتر ممکن است نیاز به پیش بار متغیر داشته باشد، که به یک سیستم قابل تنظیم برای کنترل بار به صورت موردی نیاز دارد.

شما همچنین می توانید مواد را در نظر بگیرید. پیچ های توپی را می توان از فولاد ضد زنگ و سایر مواد ماشینکاری رایج دیگر ساخت. بسته به بار، دما، مواد خورنده و عوامل مشابه، مواد مختلف منطقی تر میباشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *