مشخصات و ویژگی های بال اسکرو

بال اسکروها به دلیل کارایی فوق العاده بالا از فناوری های مشابه متمایز هستند.

مشخصات و ویژگی های بال اسکرو :یک پیچ سرب دقیق Acme در اکثر موارد بازدهی 20-40٪ را در بهترین حالت به دست می آورد، در حالی که یک بال اسکرو در همان کاربرد و قطر بازدهی 90٪ یا بالاتر را به دست می آورد.

این باعث می شود بال اسکروها ماندگاری بیشتری داشته باشند، نگهداری کمتری داشته باشند و کارآمدتر شوند. همچنین به دلیل کاهش اصطکاک روی شفت، معمولاً در تحمل بار زیاد یا بار ثابت بهتر عمل می کنند.

انواع بال اسکرو

آکم اسکرو

پیچ های سربی که اصطکاک لغزشی بین پیچ و مهره ایجاد می کنند. پیچ‌های Acme اغلب تا 30 درصد کارایی کمتری نسبت به بال‌اسکرو دارند، اما اغلب مقرون‌به‌صرفه هستند. پیچ های Acme در کاربردهایی که به دقت بالایی در سرعت های پایین نیاز دارند استفاده می شود.

بال اسکرو Acme

محصولاتی که عمدتاً به عنوان پیچ سربی در انواع ماشین ها و دستگاه ها استفاده می شوند. این میله ها با زاویه رزوه 29 درجه و با ارتفاع رزوه معادل نیم گام طراحی و تولید می شوند.

مجموعه های بال اسکرو

ترکیبی از یک پیچ رزوه دار و یک مهره رزوه شده داخلی؛ آنها با بلبرینگ هایی پر شده اند که در شیارهای مارپیچ مشابه حرکت می کنند.

بال اسکرو مهره ای

اجزای مهم دستگاهی که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مهره حاوی بلبرینگ هایی است که در شیارهای مارپیچ محور پیچی که مهره با آن جفت شده است اجرا می شود. مهره های بال اسکرو بدون چرخش خود گشتاور را به رانش تغییر می دهند.

بال اسکروسفارشی

ساخته شده با مشخصات خاصی که غیر استاندارد هستند.

بال اسکرو زمینی

تولید شده با استفاده از چرخ سنگ زنی به جای تکنیک نورد معمولی. اسکروهای زمینی دارای تلورانس نزدیک هستند، اما ممکن است تولید آنها گران باشد.

بال اسکرو سربی

از یک محور و مهره رزوه دار تشکیل شده و از طریق لغزش به جای اصطکاک غلتشی مشخصه بال اسکرو، اصطکاک ایجاد می کند. کارایی پیچ های سربی با افزایش سرب افزایش می یابد. پیچ های سربی در مدیریت بارهای شوک بالا سودمند هستند.

بال اسکرو خطی

حرکت چرخشی یا گشتاور را به حرکت خطی به نام رانش تبدیل کنید.

بال اسکرو متریک

بر اساس اندازه گیری های سیستم متریک بر خلاف سیستم اندازه گیری آمریکایی طراحی شده است.

بال اسکرو مینیاتوری

متشکل از پیچ های توپی با قطر کمتر از سه میلی متر است که در کاربردهای صنعتی در صنایع کامپیوتر، الکترونیک، فیبر نوری و صنایع نیمه هادی استفاده می شود. بال اسکروهای مینیاتوری علیرغم اندازه خود، سطح کارایی بالایی دارند.

بال اسکرو دقیق

انجام عملکردهای حیاتی در صنعت تولید به دلیل سطح کنترلی که به اپراتورها اجازه می دهد در حین حمل بارهای سنگین اعمال کنند.

بال اسکرو توپ

مجموعه هایی که از یک پیچ رزوه دار، مهره رزوه دار و بلبرینگ ساخته شده اند که از طریق فرآیند نورد سرد فلزی ساخته می شوند.

در جک های بالابر استفاده می شود.

بال اسکرو جکی

در جک های بالابر استفاده می شود.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *