چرخ زنجیر

همه دوچرخه‌ را دیده‌اند یا از آن استفاده کرده‌اند و متوجه شده‌اند که توسط یک چرخ دنده بزرگ راننده با پدال‌های متصل حرکت می‌کند.

چرخ دنده های کوچکتر در عقب به دور خود میچرخد که باعث چرخش چرخ عقب میشوند. با چرخش چرخ عقب دوچرخه به جلو حرکت می کند. چرخ دنده هایی که توسط زنجیر به حرکت در می آیند در ماشین آلات، موتورسیکلت ها، موتورهای خودرو استفاده می شوند و کاربردهای بسیار بیشتری دارند.

یک زنجیر از یک سری پیوند تشکیل شده است که پیوندها با پین های فولادی به هم متصل میباشند.

این ترتیب یک زنجیر را به روشی قوی و طولانی مدت برای انتقال حرکت چرخشی از یک چرخ دنده به چرخ دنده دیگر تبدیل می کند.

درایو زنجیره ای یک مزیت اصلی نسبت به یک قطار دنده سنتی دارد. فقط دو چرخ دنده و یک زنجیر برای انتقال حرکت چرخشی در مسافت مورد نیاز است. در یک قطار دنده سنتی، بسیاری از چرخ دنده ها باید به صورت مشبک با یکدیگر چیده شوند تا حرکت را منتقل کنند.

تسمه صنعتی

تسمه یک حلقه از ماده‌ای انعطاف‌پذیر است که برای ایجاد پیوند مکانیکی و انتقال انرژی بین دو یا چند شفت استفاده می‌شود. تسمه‌ها به دور قر قره پیچیده حلقه می‌زنند.

هنگام کار کردن نسبت دنده / سرعت و دور در دقیقه چرخ دنده های زنجیری باید به خاطر داشت که زنجیر نادیده گرفته می شود. این بدان معنی است که شما به سادگی دندانه های هر چرخ دنده و دور در دقیقه را پیدا کرده و از همان روش محاسبه ای استفاده می کنید که با یک سیستم چرخ دنده مشبک معمولی انجام می دهید.

برای دریافت لیست قیمت محصولات و دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در تماس باشید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *